#13 DevDuck Gliwice: Meetup dla JS developerów przy szachach i piwie

Gliwice, ul. Górnych Wałów 26
16.09.2021, godz. 18.00

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat protokołów komunikacyjnych z perspektywy naszego CTO?

Interesuje Cię przegląd taktyk i strategii przy budowaniu komponentów w React?

A może chcesz po prostu sprawdzić czy da się ograć arcymistrza w szachy?


Zarezerwuj swoje miejsce na DevDuck!

Już wkrótce spotykamy się w gliwickim biurze Brainhuba, żeby podzielić się wiedzą, poglądami i doświadczeniem w kameralnym gronie, a także w luźnej atmosferze przy kraftowym piwie i pizzy. Ale to nie wszystko, dla strategów szykujemy taktyczne rozgrywki na poważnym poziomie.

Rozegraj szachową partię z arcymistrzem
Specjalna edycja DevDucka to oprócz merytorycznych prezentacji także okazja, aby zmierzyć się w symultanicznej rozgrywce z arcymistrzem Zbigniewem Paklezą. Zagra on jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozegra partię na swojej szachownicy. Będzie też możliwość zgłębiania tajników taktyki szachowej ze szkoleniowcem i sędzią Anną Kohut. Na najlepszych graczy czekają nagrody.


Wystąpienia

18.00-18.30
Protokoły komunikacyjne

Marcin "Drymek" Dryka
CTO w Brainhub

Gdy budujemy nową aplikację zawsze zastanawiamy się, nad narzędziami, nad architekturą oraz jaki framework wybrać. Ale na samym końcu zdecydowana większość aplikacji komunikuje się RESTem. Czy nie ma nic innego na świecie? Czy to jest święty graal komunikacji i nie ma sensu szukać nic innego?

18.45-19.15
Taktyki i strategie przy budowaniu komponentów w Reakcie

Mateusz "Koniu" Konieczny
Full Stack Developer & Technical Advisor w Brainhub

Przy pomocy Reacta oraz kilku podstawowych taktyk, jak React Hooks lub Higher Order Components, można budować złożone UI. Często okazuje się jednak, że nasze rozwiązania nie są odporne na zmiany wymagań. Jak zatem być przygotowanym do odpowiednich sytuacji i jak strategicznie podejmować decyzję co do budowy komponentów oraz od czego one "zależą"?

Pizza time

Goście specjalni

20.00 - 21.00
Symultana szachowa

Zbigniew Pakleza
Arcymistrz szachowy

Cześć! Nazywam się Zbigniew Pakleza, pochodzę z Gliwic i jestem arcymistrzem szachowym. Reprezentuję kluby szachowe w lidze polskiej, czeskiej, niemieckiej, angielskiej oraz islandzkiej. Poza grą w szachy komentuję najważniejsze wydarzenia szachowe na świecie jako główny komentator Polskiego Związku Szachowego. Moją pasją są podróże i miałem okazję odwiedzić ponad 40 krajów na całym świecie. Jeżdżąc po świecie gram również w moją drugą ulubioną grę – w pokera.

Anna Kohut
Szkoleniowiec i sędzia szachowy

Kandydatka na mistrzynię krajową. Instruktorka szachowa z 10 – letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi. Aktywna zawodniczka reprezentująca kluby w lidze polskiej i czeskiej; sędzia szachowy, założycielka szkoły szachowej Hetman Gliwice. Poza szachami miłośniczka sportu i aktywności fizycznej.

O DevDucku

DevDuck to jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny event dla programistów, których jarają tylko najnowocześniejsze technologie.

Nasz focus to popularyzowanie wiedzy o nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się środowisku JavaScript, w tym Node.js, React, React Native, Electron, i wiele innych. Organizujemy wykłady i workshopy, pokazujemy, że JS to język idealny do tworzenia zarówno back-endu, jak i front-endu.

Pasjonujesz się JavaScript'em? Chcesz być na bieżąco ze światowymi trendami? Zaczerpnąć wiedzy od doświadczonych kolegów po fachu?

Wpadnij do nas!