DevDuck Webinar

Konfiguracja GitLab CI/CD pipelines od podstaw

28.04.2022, godz. 18:00

Chcesz szybko dostarczać aplikacje na środowiska testowe i produkcyjne, a także mieć pewność, że aplikacja jest przetestowana na wielu poziomach?

Wpadnij na spotkanie online, na którym Tomasz Grażyński, nasz Quality Assurance Engineer, opowie jak zbudować porządny i spójny proces ciągłej integracji i deploymentu.

Na webinarze zbudujemy taki proces dla aplikacji napisanej w JavaScript, używając GitLab CI/CD Pipelines.

Wydarzenie zakończone.

Zapisałeś/-aś się na DevDuck. Sprawdź maila.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

W programie

Od zera do bohatera – konfiguracja GitLab CI/CD pipelines od podstaw

O prezentacji

W trakcie webinaru zbudujemy proces CI/CD dla aplikacji napisanej w JavaScript, używając GitLab CI/CD Pipelines. Będzie on zawierał kroki lint (statyczna analiza kodu), unit test, API test, Docker Build i UI end-to-end test. Popracujemy też nad tworzeniem, parsowaniem i wyświetlaniem raportów i zrzutów ekranów z testów. Powiemy sobie też co nieco o Dockerfile i docker-compose.

Tomasz Grażyński
Quality Assurance Engineer w Brainhubie

O prelegencie

Przygodę z profesjonalnym IT rozpoczął ponad 10 lat temu, jako Manual Junior Tester. Od tego czasu stara się w pełni zrozumieć rolę QA w projekcie i wielopoziomowo pracować nad poprawą jakości projektu, produktu i pracy. Uwielbia pisać testy automatyczne, ale nie pamięta nawet kiedy napisał swój pierwszy test. Lubi rozmawiać z klientem o górnolotnych pomysłach i szukać rozwiązań na nietypowe problemy. Zajmuje się też tematami DevOps i pomaga projektom w podwyższaniu jakości pracy. Po godzinach stara się spędzać czas z rodziną, wyjść w góry, smacznie zjeść i zrelaksować się przy dobrej książce/filmie/serialu sci-fi.

O DevDucku

DevDuck to jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny event dla programistów, których jarają tylko najnowocześniejsze technologie.

Nasz focus to popularyzowanie wiedzy o nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się środowisku JavaScript, w tym Node.js, React, React Native, Electron, i wiele innych. Organizujemy wykłady i workshopy, pokazujemy, że JS to język idealny do tworzenia zarówno back-endu, jak i front-endu.

Pasjonujesz się JavaScriptem? Chcesz być na bieżąco ze światowymi trendami? Zaczerpnąć wiedzy od doświadczonych kolegów po fachu?

Wpadnij do nas lub posłuchaj nas online!