Meetup na chillu dla JS developerów

Sieci neuronowe w JavaScript i live-coding z WebAssembly (WASM).

9 czerwca, godz. 18.00
Gliwice, Restauracja Pod Wiązem, 
ul. Dolnej Wsi 40

Zapisz się na wydarzenie

Zapisałeś/-aś się na DevDuck. Sprawdź maila.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Jak napisać wielowątkową symulacje w JavaScripcie z wykorzystaniem algorytmów ewolucyjnych?

Do czego przyda Ci się w pracy WebAssembly?

Interesuje Cię live-coding, wirtualny świat z JavaScript i chillout w doborowym gronie? Nie przegap tego spotkania. Zarezerwuj swoje miejsce na DevDuck Garden Edition!

DevDuck to cykliczne spotkania pasjonatów języka programowania JavaScript. Dzielimy się wiedzą, której nie znajdziecie ani w książkach, ani w internecie. Nasi prelegenci opowiadają o własnych doświadczeniach, dzieląc się swoją pasją i przemyśleniami z długich godzin kodowania. Od specjalistów można dowiedzieć się najwięcej.

W czerwcu spotykamy się w Gliwicach w zacisznej części miasta w restauracji Pod Wiązem, żeby w zielonej scenerii ogrodu w spokoju i chilloutowej atmosferze pogadać o ciekawostkach ze świata JS. Czeka Was tam ciekawe spotkanie z Łukaszem, który na kozaka spróbuje zakodzić wirtualny świat używając JavaScript. Natomiast niezawodna dwójka - Benedykt i Mateusz - zaserwuje kilka przykładów wykorzystania WASM poprzez live-coding. Będzie miejsce na słuchanie,  komentowanie i networking przy przekąskach i piwie. Stawiamy na luz i kameralną atmosferę. Czekamy na ludzi zjawionych jak my!Wydarzenie zakończone.

Zapisałeś/-aś się na DevDuck. Sprawdź maila.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

W programie

18.00-18.45
WebAssembly - czy dzisiaj mi się to przyda do pracy? (live coding z komentarzem)

Benedykt Dryl
Solution Architect
w Brainhub
Mateusz Konieczny
JavaScript Full Stack
Developer w Brainhub

Rust, Go, AssemblyScript - wszystko co chcesz wiedzieć o WebAssembly, a o co boisz się zapytać. WebAssembly jest bardzo młodą technologią i jeszcze wiele pracy czeka programistów stojących za projektem. Benedykt opowiadał już na ten temat podczas dev.js Summit 2021, ale postanowił zgłębić niektóre wątki i uzupełnić o nowości ze świata WebAssembley.

We współpracy z Mateuszem Koniecznym postarają się opowiedzieć o WASM i pokazać kilka przykładów podczas live-codingu.

19.00-19.45
Ewoluowanie neuronowych mózgów w JavaScript, wielowątkowo!

Łukasz Pluszczewski
JavaScript Full Stack
Developer w Brainhub

JavaScript nie słynie z wydajności. Wielowątkowy on też za bardzo nie jest i zupełnie nie nadaje się ani do symulowania wirtualnego świata z ewoluującymi "organizmami", ani do liczenia sieci neuronowych. Cooooo? Nie nadaje się? Potrzymaj mi piwo!

Prezentacja Łukasza pozwoli na obserwację tego, co wyewoluuje w zależności od stworzonych warunków z wykorzystaniem algorytmu ewolucyjnego, odpowiadającego jak najbardziej biologicznej ewolucji. Będzie również o tym, jak różni się on od algorytmów uczenia maszynowego, zazwyczaj używanego do trenowania sieci neuronowych. Spróbujemy też sprawić, by symulacja była wydajna i może nawet wielowątkowa. Pogadamy także o sieciach neuronowych oraz biologii ewolucyjnej.

20.00 - 21.00
Konkurs dla programistów, networking i kameralne garden party z zimnym browarem

Do wygrania vouchery 500 zł na www.8a.pl

Przekąski i piwko.
Wpadniesz?

O DevDucku

DevDuck to jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny event dla programistów, których jarają tylko najnowocześniejsze technologie.

Nasz focus to popularyzowanie wiedzy o nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się środowisku JavaScript, w tym Node.js, React, React Native, Electron, i wiele innych. Organizujemy wykłady i workshopy, pokazujemy, że JS to język idealny do tworzenia zarówno back-endu, jak i front-endu.

Pasjonujesz się JavaScript'em? Chcesz być na bieżąco ze światowymi trendami? Zaczerpnąć wiedzy od doświadczonych kolegów po fachu?

Wpadnij do nas!

Zarezerwuj swoje miejsce na DevDuck

Posłuchaj ciekawych prezentacji i wypij piwko w gronie kolegów po fachu.

ZAPISUJĘ SIĘ